1. místo v Souboji čtenářů

Lenka Konopková | 10.4.2023 | 6. A, 6. B, 6. C, Český jazyk

Sdílíme radost s našimi šesťáky, kteří se zapojili do soutěže Souboje čtenářů pořádané kampaní na podporu četby viz Rosteme s knihou. Pětadvacet žáků se v pěticích pravidelně scházelo se svými pedagogy nad jedním titulem knihy a společně četli a povídali si o daném titulu. Soutěž vyvrcholila celorepublikovým kolem, kde každá skupina musela v daném čase odpovědět on line na pět otázek k danému titulu. K dispozici měla pouze své poznámky. Hodnotila se úplnost odpovědi, porozumění textu i tomu, co je za textem. Mezi 88 školami naši žáci skončili se svými čtenářskými dovednostmi včele. Gratulujeme! Jejich příprava tedy nekončí, ale pokračuje, protože jim vítězství zajistilo postup do finále v Praze. Zde se 12. května na knižním veletrhu a literárním festivalu Svět knihy Praha 2023 naživo utká pětice nejlepších škol. Držme jim palce.